"Жыр алыбы - Жамбыл" атты республикалық оқушылар айтысы

Алматы облысы Ұзынағаш ауданында ұлттық өнерімізді насиxаттау мақсатында жыл сайын дәстүрлі түрде "Жыр алыбы - Жамбыл" атты республикалық оқушылар айтысы ұйымдастырылады. "Жамбыл жырлары теңіз түбінде шашылып жатқан маржан секілді. Оны жинап алып қолына беру - біздің әрқайсымыздың азаматтық борышымыз" - деген еді Сәкен Сейфуллин. Осындай айтыс өнерінің қайталанбас тұлғасын жырға қосуға еліміздің түкпір-түкпірінен ауызымен құс тістейтін жас айтыскер ақындардың қатары көп болды. Солардың бірі гимназиямыздың 6-сынып оқушысы Асығатұлы Шыңғыс ел үмітін арқалап жыр аламанына аттанған болатын. Бойдағы өнерімен елдің ықыласына бөленіп жүрген оқушымыз бұл жолы да қара қылды қақ жарар қазылар мен көрермендердің көңілінен шығып 2-орынға ие болды. Қос ішекті домбыраны серік қылып жүрген жас ақынымыздың жеңісті күндері көп болсын деп тілейміз.

Традиционно ежегодно в целях пропаганды народного творчества в районе Узынагаш Алматинской области организуется республиканский айтыс акынов среди школьников "Жыр алыбы - Жамбыл". "Стихи Жамбыла - как жемчуг, раскиданный на морском дне. Гражданский долг каждого из нас собрать их и вручить народу", - сказал Сакен Сейфуллин. Для того, чтобы включить такую неповторимую личность искусства, приехали поэты с разных уголков нашей страны. Один из них - ученик 6-класса, Чингиз Асығатұлы. Жюри и зрителям понравилось выступление молодого таланта, занявшего в результате 2-место в конкурсе. Мы желаем дальнейших успехов и новых побед нашему юному дарованию!